Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Zapraszamy na film "Don Juan"

2017/05/02 10:37 Zapraszamy na film

Fundacja ANWIL dla Włocławka zaprasza na film pt. „Don Juan”, którego projekcja odbędzie się w Multikinie 2 maja o godz. 19.00. Kolejny seans filmowy Akademii Dokumentalnej nie zawiedzie miłośników dokumentów z najwyższej półki. Film Jerzego Śladkowskiego, zdobywca VPRO IDFA Award 2015 – głównej nagrody w konkursie filmów pełnometrażowych to poruszający dokument, niepozbawiony przy tym dużej dozy humoru.

Fundacja ANWIL dla Włocławka zaprasza na film pt. „Don Juan”, którego projekcja odbędzie się w Multikinie 2 maja o godz. 19.00.
Kolejny seans filmowy Akademii Dokumentalnej nie zawiedzie miłośników dokumentów z najwyższej półki. Film Jerzego Śladkowskiego, zdobywca VPRO IDFA Award 2015 – głównej nagrody w konkursie filmów pełnometrażowych to poruszający dokument, niepozbawiony przy tym dużej dozy humoru.
Oleg, 22-letni, nieśmiały i wycofany student, ma objawy zespołu Aspergera. Szuka miłości, akceptacji i zrozumienia. Na próżno. Pomocy nie znajduje także w najbliższym otoczeniu. Matka mężczyzny nie może zaakceptować jego inności i za wszelką cenę stara się go wyrwać z letargu. Szuka dla niego dziewczyny, zapisuje na kolejne, coraz dziwniejsze terapie. Aż pewnego dnia trafia na teatralną grupę, która przygotowuje kostiumową wersję spektaklu „Don Juan”. Namawia syna do udziału w wydarzeniu. Oleg ma wcielić się w rolę słynnego francuskiego libertyna, co biorąc pod uwagę jego neurotyczną osobowość, wydaje się niemożliwe. A jednak…
„Dokumentalny obraz na poprawę nastroju” – tak określił swój film Jerzy Śladkowski. W istocie, filmowy zapis zmagań Olega tchnie dobrą energią i daje nadzieję na to, że inna rzeczywistość jest możliwa.
 

Powrót do aktualności