Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Zapraszamy na kolejny seans Letniej Akademii Dokumentalnej

2017/08/28 12:54 Zapraszamy na kolejny seans Letniej Akademii Dokumentalnej

W kolejnej wakacyjnej odsłonie Letniej Akademii Dokumentalnej obejrzymy film pt. „Zud” w reżyserii Marty Minorowicz. Zud to to czas, kiedy natura przejmuje kontrolę nad życiem ludzi i zwierząt. Jedenastoletni Sukhbat wraz z rodzicami żyje na mongolskim stepie. Nagły spadek temperatury powoduje masowe umieranie zwierząt należących do jego rodziny.

W kolejnej wakacyjnej odsłonie Letniej Akademii Dokumentalnej obejrzymy film pt. „Zud” w reżyserii Marty Minorowicz.

Zud to to czas, kiedy natura przejmuje kontrolę nad życiem ludzi i zwierząt.
Jedenastoletni Sukhbat wraz z rodzicami żyje na mongolskim stepie. Nagły spadek temperatury powoduje masowe umieranie zwierząt należących do jego rodziny. Ojciec chłopca, Batsaikhan, postanawia, że wyjściem z sytuacji będzie złapanie dzikiego konia i przygotowanie go do startu w wyścigach. Jeźdźcem, którego zwycięstwo pozwoliłoby przetrwać rodzinie, ma być jego syn Sukhbat. Przed chłopcem stoją wyzwania i pierwsze dramatyczne decyzje, które musi samodzielnie podjąć i które odcisną piętno na jego dalszym życiu.
Historia jest przypowieścią o zmaganiach człowieka z naturą i próbą odpowiedzenia na pytanie, czym mogą skończyć się starania, aby ją ujarzmić. Przyroda jest tu jednym z głównych bohaterów filmu – podziwiamy jej potęgę, nieprzewidywalność i metafizyczną siłę.

„Zud” otrzymał m.in. nominację do Kryształowego Niedźwiedzia podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, nominację do Golden Space Needle Award podczas Seattle International Film Festival, nagrodę Fathy Farag za największy wkład artystyczny podczas Cairo International Film Critics Week oraz wyróżnienie w konkursie Inne Spojrzenie podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni. Nominowano go również do nagrody za zdjęcia (Paweł Chorzępa) na Camerimage 2016 i zakwalifikował się do Konkursu Fiction/Non-Fiction 13. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity.

Na seans zapraszamy do Multikina we wtorek 29 sierpnia o godz. 19: 00. Wstęp wolny dzięki dofinansowaniu z Fundacji ANWIL dla Włocławka.

Powrót do aktualności