Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Fundacja ANWIL (już nie tylko) dla Włocławka

19-07-2017

Mieszkańcy Brześcia Kujawskiego, Fabianek, Lubania i Gminy Włocławek będą mogli skorzystać ze wsparcia Fundacji ANWIL dla Włocławka. Decyzją Sądu Rejonowego w Toruniu organizacja rozszerzyła obszar działania o gminy ościenne, a także uzyskała status organizacji pożytku publicznego.

Czytaj więcej

Szanowni Państwo

17-07-2017

Uprzejmie informujemy, ze w dniu 28 lipca biuro Fundacji będzie nieczynne.

Czytaj więcej

Zapraszamy na kolejny seans Akademii Dokumentalnej

17-07-2017

W trzecie odsłonie Letniej Akademii Dokumentalnej zobaczymy film "Amatorzy w kosmosie" w reżyserii Maxa Kestnera.

Czytaj więcej

Fundacyjny weekend z historią

12-07-2017

Inscenizacje batalistyczne, pojazdy militarne, pokazy i przegląd artylerii to wszystko będzie można zobaczyć 15 i 16 lipca we Włocławku. Stowarzyszenie PATROL Włocławek jest inicjatorem ciekawych wydarzeń o tematyce historycznej i militarnej. W tym roku dzięki grantowi Fundacji ANWIL dla Włocławka, przygotowano dwudniowe atrakcje dla mieszkańców Włocławka

Czytaj więcej

Warszawska przygoda podopiecznych Fundacji

11-07-2017

W ramach programu „Streetworking we Włocławku” Fundacji ANWIL dla Włocławka dzieci wraz ze streetworkerami w ostatni dzień czerwca pojechały na wycieczkę do Warszawy. Swoją przygodę rozpoczęli od zwiedzania i eksperymentowania w Centrum Nauki Kopernik. Super, wszystko było można dotykać, obserwować jak działa i na dodatek dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje.

Czytaj więcej

Zapraszamy na seans Akademii Dokumentalnej

10-07-2017

W drugiej odsłonie Letniej Akademii Dokumentalnej zobaczymy film "Wszystkie rządy kłamią" w reżyserii Freda Peabody'ego. Film dedykowany jest Isidorowi Feinsteinowi Stone'owi – amerykańskiemu pionierowi niezależnego dziennikarstwa politycznego, zażartemu krytykowi kolejnych rządów, autorowi hasła „All governments lie” – wszystkie rządy kłamią. Stone przez całe swoje zawodowe życie demaskował kłamstwa, którymi kolejni amerykańscy prezydenci karmili społeczeństwo w imię różnych interesów elit.

Czytaj więcej

Wodniackie półkolonie w Marinie Zarzeczewo

07-07-2017

Od poniedziałku setka dzieci korzysta z wodniackich atrakcji i uroków Zalewu Włocławskiego. Pływania jachtami żaglowymi, łodziami motorowymi, rowerami wodnymi, kajakami, nauka wiązania węzłów, wiosłowania i alfabetu Morse'a to główne "wodniackie" zajęcia

Czytaj więcej

Zapraszamy na seans Akademii Dokumentalnej.

03-07-2017

Fundacja ANWIL dla Włocławka zaprasza na film „Ostatni w Aleppo”, w reż. Ferasa Fayyada - przejmujący obraz życia Aleppo i codzienności syryjskich ratowników wojennych, tzw. białych hełmów. Film zdobył cztery nagrody, w tym Nagrodę Grand Prix na tegorocznym festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Czytaj więcej

Fundacja pomaga już trzy lata!

27-06-2017

Powołana w 2014 r. przez włocławską spółkę z Grupy ORLEN Fundacja ANWIL dla Włocławka obchodzi właśnie trzecią rocznicę istnienia. W ciągu 36 miesięcy Fundacja przekazała ponad 3 miliony złotych na realizację 187 projektów oraz przyznała 70 stypendiów. Beneficjentami jej działalności było niemal 45 tys. osób, czyli co trzeci mieszkaniec Włocławka

Czytaj więcej

Nowa siedziba biura Fundacji

26-06-2017

Fundacja ANWIL dla Włocławka zaprasza do nowej siedziby, która mieści się w pasażu przy Centrum Administracji ANWIL S.A. obok Urzędu Pocztowego. Dojazd autobusami MPK nr 3 i 16, przystanek Biurowiec.

Czytaj więcej