Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Włocławski Piknik Historyczny finansowany z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka

22-07-2015

Ciężkie i lekki pojazdy militarne, grupy rekonstrukcyjne, pokazy taktyki wojskowej, stoiska tematyczne i pogadanki historyczne – wszystko to 25 lipca, na bulwarach w ramach Włocławskiego Pikniku Historycznego organizowanego przez Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Militarnych i Off-Roadu PATROL Włocławek przy finansowym wsparciu Fundacji ANWIL dla Włocławka

Czytaj więcej

Projekt „czego Jaś się nie nauczy – tego Jan nie będzie umiał” podsumowany

21-07-2015

Osiemdziesięcioro dzieci z Włocławka skorzystało z zajęć prowadzonych w ramach projektu grantowego, finansowanego przez Fundację ANWIL dla Włocławka, „Czego Jaś się nie nauczy - tego Jan nie będzie umiał”. Młodzi uczestnicy projektu rozwijali swoją wiedzę z takich dziedzin jak nauki przyrodnicze oraz języki obce.

Czytaj więcej

Mój Włocławek – warsztaty fotograficzne

21-07-2015

Podsumowanie warsztatów Warsztaty fotograficzne dla osób niepełnosprawnych „ Mój Włocławek ”, finansowanych przez Fundację ANWIL dla Włocławka, odbyło się w Starej Remizie we Włocławku. Podczas spotkania zaprezentowane zostały zdjęcia wykonane w czasie trwania warsztatów oraz prezentacja multimedialną z ich realizacji. Ogłoszone zostały również wyniki konkursu fotograficznego, a jego laureaci nagrodzeni.

Czytaj więcej

Ponad 540 litrów krwi - niezwykły dar włocławskiej młodzieży

16-07-2015

Zakończył się projekt ,,Młoda krew ratuje życie", finansowany z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka. W akcji wzięło udział 1443 uczniów z 12 włocławskich szkół ponadgimnazjalnych. W sumie młodzież oddała 542,82 litrów krwi. Pomysłodawcą i organizatorem projektu był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku.

Czytaj więcej

Wakacyjny wypoczynek z Fundacją ANWIL dla Włocławka

15-07-2015

W pierwszych dwóch tygodniach lipca setka dzieci i młodzieży z Włocławka w wieku od 7 do 16 lat spędzała czas na półkoloniach sfinansowanych ze środków Fundacji ANWIL dla Włocławka. Na półkoloniach zorganizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Lider, dzieci miały możliwość przeżyć sportową przygodę, rozwinąć swoje talenty plastyczne, muzyczne i taneczne, a także odkrywać tajniki przyrody w pobliskim lesie bawiąc się w podchody.

Czytaj więcej

Aktywni włoclawianie 50 plus poszukiwani !

02-07-2015

O rozstrzygnięciu przez Fundację ANWIL dla Włocławka konkursu grantowego „Aktywni 50+” poinformowały m.in. następujące media:

Czytaj więcej

Aktywni włocławianie 50 plus poszukiwani!

30-06-2015

Organizacje pozarządowe z Włocławka otrzymały od Fundacji ANWIL dla Włocławka ponad 135 tysięcy złotych na realizację projektów skierowanych do osób w wieku powyżej 50 lat. Ogłoszenie zwycięzców konkursu grantowego „Aktywni 50+” odbyło się 30 czerwca w Centrum Kultury Browar B.

Czytaj więcej

Włocławek sercem malowany

16-06-2015

Pod takim tytułem odbył się VI Plener Malarski Osób Niepełnosprawnych w malowniczej scenerii Mariny w Zarzeczewie. Wzięło w nim udział sześćdziesiąt osób - dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną z rodzinami oraz wolontariusze z Regionalnego Stowarzyszenia WŁO – ART.

Czytaj więcej

EKOSTRONGMENEMI w akcji

16-06-2015

Warsztaty ekologiczne, konkurs na strój ekologiczny, eko-zabawy z nagrodami, i loteria fantowa to tylko niektóre z atrakcji festynu ekologicznego, zorganizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy 19 – Michelin w ramach projektu „Bądź EKOSTRONGMENEM”.

Czytaj więcej

„Czwartki lekkoatletyczne” z Fundacją ANWIL dla Włocławka

16-06-2015

321 zawodników z klas IV-VI trzynastu z włocławskich szkół podstawowych wzięło udział w czwartków lekkoatletycznych rozgrywanych na stadionie miejskim OSiR we Włocławku. Od końca kwietnia do 11 czerwca tego roku odbyło się osiem takich mitingów.

Czytaj więcej