Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

II edycja programu dofinansowania wolontariatu pracowniczego „ANWIL pomaga”

13-09-2017

Celem programu jest dofinansowanie inicjatyw zgłoszonych przez wolontariat pracowniczy ANWILU. Wsparcie mają szansę otrzymać projekty skierowane do działających na terenie miasta Włocławka, gminy Brześć Kujawski, gminy Fabianki, gminy Lubanie i gminy wiejskiej Włocławek organizacji pozarządowych, placówek opiekuńczych, opiekuńczo-wychowawczych i wychowawczo-oświatowych, szkół oraz zespołów szkół, organizacji sportowych, ośrodków nauki, kultury i sztuki.

Czytaj więcej

Sprawdź, czy masz szansę na stypendium ANWILU

12-09-2017

Włocławska spółka z Grupy ORLEN, za pośrednictwem swojej fundacji korporacyjnej, ogłosiła kolejną edycję programu stypendialnego. Stypendia w roku szkolnym 2017/2018 czekają na prymusów z drugich i trzecich klas gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Mogą się o nie ubiegać najzdolniejsi, a przy tym zaangażowani społecznie uczniowie mieszkający we Włocławku, a także – po raz pierwszy – w Brześciu Kujawskim, Fabiankach, Lubaniu i gminie wiejskiej Włocławek.

Czytaj więcej

Zapraszamy na kolejny seans Akademii Dokumentalnej

11-09-2017

W kolejnej odsłonie Akademii Dokumentalnej obejrzymy film pt. Ziarno. Nieznana historia w reżyserii Jona Betza i Taggarta Siegela. Nasiona to jedna z najcenniejszych rzeczy na Ziemi. Te żywe zarodki to maleńkie kapsuły czasowe, które przechowują wiadomości z przeszłości naszej planety.

Czytaj więcej

Leśne wakacje bez granic

30-08-2017

Siedemdziesięcioro młodych włocławian aktywnie uczestniczyło w półkoloniach sfinansowanych z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka, które zorganizowała Fundacja Caietanus we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie i Nadleśnictwem Włocławek.

Czytaj więcej

Zapraszamy na kolejny seans Letniej Akademii Dokumentalnej

28-08-2017

W kolejnej wakacyjnej odsłonie Letniej Akademii Dokumentalnej obejrzymy film pt. „Zud” w reżyserii Marty Minorowicz. Zud to to czas, kiedy natura przejmuje kontrolę nad życiem ludzi i zwierząt. Jedenastoletni Sukhbat wraz z rodzicami żyje na mongolskim stepie. Nagły spadek temperatury powoduje masowe umieranie zwierząt należących do jego rodziny.

Czytaj więcej

Szanowni Państwo

10-08-2017

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 11 do 25 sierpnia biuro Fundacji będzie nieczynne. Zapraszamy 28 sierpnia.

Czytaj więcej

Sportowe sukcesy stypendystki Fundacji

09-08-2017

Klaudia Kazimierska, stypendystka Fundacji „ANWIL dla Włocławka” i biegaczka Vectry Włocławek zwyciężyła w biegu na 1500 metrów podczas 23. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Warszawie, będącej zarazem Mistrzostwami Polski juniorów, która odbyła się w ostatni weekend.

Czytaj więcej

Zapraszamy na kolejny seans Akademii Dokumentalnej

07-08-2017

W kolejnej odsłonie Letniej Akademii Dokumentalnej zapraszamy na film „Marina Abramović w Brazylii” w reżyserii Marco Del Fiolo. Marina Abramović, ikona sztuki współczesnej, po przeżyciu duchowego załamania wybiera się w podróż do Brazylii, gdzie ma nadzieję znaleźć odpowiedź na dręczące ją pytania.

Czytaj więcej

Zapraszamy na kolejny seans Akademii Dokumentalnej

31-07-2017

W kolejnej odsłonie Letniej Akademii Dokumentalnej zobaczymy film "Bez tytułu" w reżyserii Michaela Glowoggera. Będzie to ostatni film Michaela Glawoggera, dokończony przez Monikę Willi, jego wieloletnią montażystkę, która zmontowała nakręcony materiał, kierując się notatkami reżysera powstałymi podczas kręcenia zdjęć. Powstał w efekcie niespokojny obraz o ruchu, podróży, nieznanym spotkaniu z Innym.

Czytaj więcej

Szanowni Państwo

27-07-2017

Uprzejmie informujemy, że w dniu 28 lipca biuro Fundacji będzie nieczynne. Zapraszamy 31 lipca.

Czytaj więcej