Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Kolejny seans w Akademii Dokumentalnej

29-06-2018

"Książę i dybuk” to dokumentalna podróż śladami Michała Waszyńskiego, autora wielu znanych przedwojennych filmów z Eugeniuszem Bodo, reżysera mistycznej ekranizacji "Dybuka", a także producenta hollywoodzkich hitów z Sofią Loren i Claudią Cardinale.

Czytaj więcej

Godziny otwarcia biura Fundacji

28-06-2018

Informujemy, że w dniu 29 czerwca biuro Fundacji będzie nieczynne. W dniach od 2 do 6 lipca biuro będzie czynne w godz. od 13:00 do 16:00.

Czytaj więcej

Zapraszamy na kolejny seans Akademii Dokumentalnej

14-06-2018

W kolejnej odsłonie Akademii Dokumentalnej obejrzymy film pt. Szukając Jezusa w reżyserii Katarzyny Kozyry

Czytaj więcej

Konkurs "Wakacje z przygodą" rozstrzygnięty!

08-06-2018

8 czerwca ogłosiliśmy beneficjentów konkursu grantowego "Wakacje z przygodą". 15 projektów otrzymało dofinansowanie w wysokości 200 tysięcy złotych.

Czytaj więcej

Fundacja ANWIL dla Włocławka wyróżniona!

24-05-2018

Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski wręczył nagrody włocławskim artystom, animatorom i mecenasom kultury. W gronie wyróżnionych znalazła się również Fundacja ANWIL dla Włocławka.

Czytaj więcej

We Włocławku zbudują mosty… międzypokoleniowe

16-05-2018

Znamy wyniki IV konkursu grantowego Fundacji ANWIL dla Włocławka. W tej edycji organizacje pozarządowe działające na terenie miasta i gmin ościennych ubiegały się o dofinansowanie projektów aktywizujących oraz integrujących przedstawicieli grupy wiekowej 50+ z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj więcej

Tajemnice Panów R.

23-04-2018

Uczniowie szkoły w Smólniku realizują projekt matematyczno-chemiczno-informatyczny pt. „Tajemnice Panów R.”, finansowany z grantu Fundacji „ANWIL dla Włocławka” w ramach II edycji konkursu „Uczę się z ANWILEM”.

Czytaj więcej

Wakacje z przygodą

21-03-2018

Rusza czwarta edycja konkursu, w którym Fundacja dofinansuje wakacyjne atrakcje dla dzieci i młodzieży z Włocławka oraz gmin ościennych. Jeśli masz pomysł, jak w kreatywny, atrakcyjny sposób przekazać młodym ludziom wiedzę na temat kultury i obyczajów innych krajów, złóż wniosek i zrealizuj swój projekt. Do rozdysponowania aż 200 tysięcy złotych.

Czytaj więcej

Ciekawi świata z ANWIL-em

28-02-2018

Podczas ferii zimowych 84 młodych włocławian uczestniczyło w zajęciach pt. ‘”Ciekawi świata z ANWIL-em” zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 19. Każdego dnia odbywały się warsztaty z innego przedmiotu.

Czytaj więcej

IV edycja konkursu grantowego Fundacji pt. "Działajmy razem i uczmy się od siebie"

26-02-2018

Zapraszamy organizacje pozarządowe, szkoły oraz grupy nieformalne działające na terenie miasta Włocławka( gmina miejska i wiejska) i gmin ościennych - Brześcia Kujawskiego, Fabianek i Lubania do udziału w IV odsłonie konkursu grantowego.

Czytaj więcej