Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Włocławek z klocków LEGO

24-07-2017

Budowanie Włocławka z klocków LEGO to kolejny projekt finansowany przez Fundację ANWIL dla Włocławka w ramach konkursu grantowego „Wakacje bez granic”. Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Ładowarka i Fundacji Ari Ari 30 lipca dzieci oraz młodzież z Włocławka samodzielnie zbudują swoje miasto z ponad 15 tysięcy klocków.

Czytaj więcej

Zapraszamy na kolejny seans Akademii Dokumentalnej

24-07-2017

W czwartej odsłonie Letniej Akademii Dokumentalnej zobaczymy film "Kraina oświeconych" w reżyserii Pietera - Jana De Pue.Kręcona przez kilka lat porywająca wizualnie alegoryczna epopeja o Afganistanie, ukazanym przez pryzmat nieznanej wcześniej prawdziwej historii. Obserwujemy spektakularne panoramy afgańskiego krajobrazu: żyzne doliny, przysypane kurzem stepy, ośnieżone majestatyczne szczyty Hindukuszu i Pamiru.

Czytaj więcej

Fundacja ANWIL (już nie tylko) dla Włocławka

19-07-2017

Mieszkańcy Brześcia Kujawskiego, Fabianek, Lubania i Gminy Włocławek będą mogli skorzystać ze wsparcia Fundacji ANWIL dla Włocławka. Decyzją Sądu Rejonowego w Toruniu organizacja rozszerzyła obszar działania o gminy ościenne, a także uzyskała status organizacji pożytku publicznego.

Czytaj więcej

Szanowni Państwo

17-07-2017

Uprzejmie informujemy, ze w dniu 28 lipca biuro Fundacji będzie nieczynne.

Czytaj więcej

Zapraszamy na kolejny seans Akademii Dokumentalnej

17-07-2017

W trzecie odsłonie Letniej Akademii Dokumentalnej zobaczymy film "Amatorzy w kosmosie" w reżyserii Maxa Kestnera.

Czytaj więcej

Fundacyjny weekend z historią

12-07-2017

Inscenizacje batalistyczne, pojazdy militarne, pokazy i przegląd artylerii to wszystko będzie można zobaczyć 15 i 16 lipca we Włocławku. Stowarzyszenie PATROL Włocławek jest inicjatorem ciekawych wydarzeń o tematyce historycznej i militarnej. W tym roku dzięki grantowi Fundacji ANWIL dla Włocławka, przygotowano dwudniowe atrakcje dla mieszkańców Włocławka

Czytaj więcej

Warszawska przygoda podopiecznych Fundacji

11-07-2017

W ramach programu „Streetworking we Włocławku” Fundacji ANWIL dla Włocławka dzieci wraz ze streetworkerami w ostatni dzień czerwca pojechały na wycieczkę do Warszawy. Swoją przygodę rozpoczęli od zwiedzania i eksperymentowania w Centrum Nauki Kopernik. Super, wszystko było można dotykać, obserwować jak działa i na dodatek dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje.

Czytaj więcej

Zapraszamy na seans Akademii Dokumentalnej

10-07-2017

W drugiej odsłonie Letniej Akademii Dokumentalnej zobaczymy film "Wszystkie rządy kłamią" w reżyserii Freda Peabody'ego. Film dedykowany jest Isidorowi Feinsteinowi Stone'owi – amerykańskiemu pionierowi niezależnego dziennikarstwa politycznego, zażartemu krytykowi kolejnych rządów, autorowi hasła „All governments lie” – wszystkie rządy kłamią. Stone przez całe swoje zawodowe życie demaskował kłamstwa, którymi kolejni amerykańscy prezydenci karmili społeczeństwo w imię różnych interesów elit.

Czytaj więcej

Wodniackie półkolonie w Marinie Zarzeczewo

07-07-2017

Od poniedziałku setka dzieci korzysta z wodniackich atrakcji i uroków Zalewu Włocławskiego. Pływania jachtami żaglowymi, łodziami motorowymi, rowerami wodnymi, kajakami, nauka wiązania węzłów, wiosłowania i alfabetu Morse'a to główne "wodniackie" zajęcia

Czytaj więcej

Zapraszamy na seans Akademii Dokumentalnej.

03-07-2017

Fundacja ANWIL dla Włocławka zaprasza na film „Ostatni w Aleppo”, w reż. Ferasa Fayyada - przejmujący obraz życia Aleppo i codzienności syryjskich ratowników wojennych, tzw. białych hełmów. Film zdobył cztery nagrody, w tym Nagrodę Grand Prix na tegorocznym festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Czytaj więcej