Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Zapraszamy na kolejny seans Akademii Dokumentalnej

17-07-2017

W trzecie odsłonie Letniej Akademii Dokumentalnej zobaczymy film "Amatorzy w kosmosie" w reżyserii Maxa Kestnera.

Czytaj więcej

Fundacyjny weekend z historią

12-07-2017

Inscenizacje batalistyczne, pojazdy militarne, pokazy i przegląd artylerii to wszystko będzie można zobaczyć 15 i 16 lipca we Włocławku. Stowarzyszenie PATROL Włocławek jest inicjatorem ciekawych wydarzeń o tematyce historycznej i militarnej. W tym roku dzięki grantowi Fundacji ANWIL dla Włocławka, przygotowano dwudniowe atrakcje dla mieszkańców Włocławka

Czytaj więcej

Warszawska przygoda podopiecznych Fundacji

11-07-2017

W ramach programu „Streetworking we Włocławku” Fundacji ANWIL dla Włocławka dzieci wraz ze streetworkerami w ostatni dzień czerwca pojechały na wycieczkę do Warszawy. Swoją przygodę rozpoczęli od zwiedzania i eksperymentowania w Centrum Nauki Kopernik. Super, wszystko było można dotykać, obserwować jak działa i na dodatek dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje.

Czytaj więcej

Zapraszamy na seans Akademii Dokumentalnej

10-07-2017

W drugiej odsłonie Letniej Akademii Dokumentalnej zobaczymy film "Wszystkie rządy kłamią" w reżyserii Freda Peabody'ego. Film dedykowany jest Isidorowi Feinsteinowi Stone'owi – amerykańskiemu pionierowi niezależnego dziennikarstwa politycznego, zażartemu krytykowi kolejnych rządów, autorowi hasła „All governments lie” – wszystkie rządy kłamią. Stone przez całe swoje zawodowe życie demaskował kłamstwa, którymi kolejni amerykańscy prezydenci karmili społeczeństwo w imię różnych interesów elit.

Czytaj więcej

Wodniackie półkolonie w Marinie Zarzeczewo

07-07-2017

Od poniedziałku setka dzieci korzysta z wodniackich atrakcji i uroków Zalewu Włocławskiego. Pływania jachtami żaglowymi, łodziami motorowymi, rowerami wodnymi, kajakami, nauka wiązania węzłów, wiosłowania i alfabetu Morse'a to główne "wodniackie" zajęcia

Czytaj więcej

Zapraszamy na seans Akademii Dokumentalnej.

03-07-2017

Fundacja ANWIL dla Włocławka zaprasza na film „Ostatni w Aleppo”, w reż. Ferasa Fayyada - przejmujący obraz życia Aleppo i codzienności syryjskich ratowników wojennych, tzw. białych hełmów. Film zdobył cztery nagrody, w tym Nagrodę Grand Prix na tegorocznym festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Czytaj więcej

Fundacja pomaga już trzy lata!

27-06-2017

Powołana w 2014 r. przez włocławską spółkę z Grupy ORLEN Fundacja ANWIL dla Włocławka obchodzi właśnie trzecią rocznicę istnienia. W ciągu 36 miesięcy Fundacja przekazała ponad 3 miliony złotych na realizację 187 projektów oraz przyznała 70 stypendiów. Beneficjentami jej działalności było niemal 45 tys. osób, czyli co trzeci mieszkaniec Włocławka

Czytaj więcej

Nowa siedziba biura Fundacji

26-06-2017

Fundacja ANWIL dla Włocławka zaprasza do nowej siedziby, która mieści się w pasażu przy Centrum Administracji ANWIL S.A. obok Urzędu Pocztowego. Dojazd autobusami MPK nr 3 i 16, przystanek Biurowiec.

Czytaj więcej

Zapraszamy na Festiwal Sztuki Ulicy „Brukarnia”.

14-06-2017

W najbliższą sobotę Plac Wolności i Zielony Rynek staną się sceną dla uczestników Festiwalu Sztuki Ulicy „Brukarnia”. Głównym założeniem festiwalu jest wyjście ze sztuką na ulicę, do ludzi, często przypadkowych przechodniów.

Czytaj więcej

Łazik marsjański we włocławskim Elektryku

06-06-2017

Uczniowie z Zespołu Szkół Elektrycznych skonstruowali łazika marsjańskiego. Było to możliwe dzięki pozyskaniu grantu od Fundacji ANWIL dla Włocławka w ramach konkursu „Uczę się z ANWIL”.

Czytaj więcej