Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Poezja śpiewana we Włocławku

05-06-2017

Od 26 lat Włocławek jest gospodarzem Finału Turnieju Poezji Śpiewanej – najważniejszej imprezy tego nurtu w Polsce. 9 czerwca w sali widowiskowej Centrum Kultury "Browar B" odbędą się dwa koncerty konkursowe. 22 młodych wykonawców z całej Polski, wybranych w kilkustopniowych eliminacjach wystąpi o godz. 17.00 i 19.00.

Czytaj więcej

Fundacja ANWIL dla Włocławka mówi „nie” wakacyjnej nudzie

30-05-2017

We Włocławku nie brakuje pomysłów na zapewnienie dzieciom oraz młodzieży aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w lecie. Przekonała się o tym Fundacja ANWIL dla Włocławka, która zorganizowała kolejny, wakacyjny konkursu grantowy. Wśród nagrodzonych przez nią - wsparciem finansowym na łączną kwotę niemal 200 tysięcy złotych - inicjatyw znalazły się półkolonie, warsztaty i zajęcia z animatorem, podczas których młodzi włocławianie będą uczestniczyć m.in. w kursach językowych, warsztatach teatralnych oraz malarskich.

Czytaj więcej

Program Badawczy „Młodzi Włocławianie dla Nauki – Nauka dla Środowiska”

29-05-2017

Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia” zakończyła projekt partnerski z Kujawską Szkołą Wyższą we Włocławku popularyzujący nauki ścisłe wśród młodych ludzi pn. Program Badawczy „Młodzi Włocławianie dla Nauki – Nauka dla Środowiska”. Projekt współfinansowany był z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka w ramach konkursu grantowego „Uczę się z ANWIL

Czytaj więcej

Festyn Integracyjny „Bawmy się razem”

18-05-2017

Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 we Włocławku serdecznie zaprasza na Festyn Integracyjny „Bawmy się razem”, który odbędzie się 20 maja 2017r. w godz.10.00 – 15.00 na terenie placówki przy ulicy Wienieckiej 46. Festyn Integracyjny jest finansowany z grantu Fundacji „ANWIL dla Włocławka” w ramach III edycji konkursu grantowego.

Czytaj więcej

Konkurs "Wiedza i umiejętności"

15-05-2017

Ubijanie piany, obieranie jabłek czy rozpoznawanie zapachów to tylko niektóre z konkurencji konkursu "Wiedza i umiejętności" zorganizowanego przez Fundację Caietanus w ramach projektu „Kuchenne doświadczenia” finansowanego z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka.

Czytaj więcej

Piknik edukacyjny Z „Baczyńskim” do gwiazd

04-05-2017

Zespół Szkół nr 4 we Włocławku zaprasza na Kaliską 108 (plac przy szkole) na piknik Z „Baczyńskim” do gwiazd w sobotę 6 maja w godzinach od 15.00 do 19.00. Projekt jest finansowany z grantu Fundacji „ANWIL dla Włocławka” w ramach III edycji konkursu grantowego

Czytaj więcej

Wolontariusze z Meksyku i Ugandy w Szkole Podstawowej Nr 23

04-05-2017

W ramach projektu „Nauka i heca nam przyświeca” finansowanego z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka Podstawową Nr 23 odwiedzili wolontariusze z Meksyku i Ugandy. Podczas spotkań z nimi, uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne o rodzinnych krajach wolontariuszy w języku angielskim oraz nauczyli się kilku podstawowych zwrotów grzecznościowych w ich językach.

Czytaj więcej

Zapraszamy na film "Don Juan"

02-05-2017

Fundacja ANWIL dla Włocławka zaprasza na film pt. „Don Juan”, którego projekcja odbędzie się w Multikinie 2 maja o godz. 19.00. Kolejny seans filmowy Akademii Dokumentalnej nie zawiedzie miłośników dokumentów z najwyższej półki. Film Jerzego Śladkowskiego, zdobywca VPRO IDFA Award 2015 – głównej nagrody w konkursie filmów pełnometrażowych to poruszający dokument, niepozbawiony przy tym dużej dozy humoru.

Czytaj więcej

VIII Włocławskie Spotkania Skrzypcowe, Tańce świata"

02-05-2017

VIII Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Tańce świata” finansowane z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka odbyły się w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku. W konkursie wzięło udział 131 uczniów z 57 szkół muzycznych I stopnia. Reprezentowali 14 województw

Czytaj więcej

I Turniej Małej Ligi Unihokeja 2017

27-04-2017

Uczniowski Klub Sportowy PRESTO dzięki grantowi Fundacji ANWIL dla Włocławka realizuje projekt pt. „Mała Liga Unihokeja 2017” w ramach III edycji konkursu grantowego.

Czytaj więcej