Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Fundacja pomaga już trzy lata!

27-06-2017

Powołana w 2014 r. przez włocławską spółkę z Grupy ORLEN Fundacja ANWIL dla Włocławka obchodzi właśnie trzecią rocznicę istnienia. W ciągu 36 miesięcy Fundacja przekazała ponad 3 miliony złotych na realizację 187 projektów oraz przyznała 70 stypendiów. Beneficjentami jej działalności było niemal 45 tys. osób, czyli co trzeci mieszkaniec Włocławka

Czytaj więcej

Nowa siedziba biura Fundacji

26-06-2017

Fundacja ANWIL dla Włocławka zaprasza do nowej siedziby, która mieści się w pasażu przy Centrum Administracji ANWIL S.A. obok Urzędu Pocztowego. Dojazd autobusami MPK nr 3 i 16, przystanek Biurowiec.

Czytaj więcej

Zapraszamy na Festiwal Sztuki Ulicy „Brukarnia”.

14-06-2017

W najbliższą sobotę Plac Wolności i Zielony Rynek staną się sceną dla uczestników Festiwalu Sztuki Ulicy „Brukarnia”. Głównym założeniem festiwalu jest wyjście ze sztuką na ulicę, do ludzi, często przypadkowych przechodniów.

Czytaj więcej

Łazik marsjański we włocławskim Elektryku

06-06-2017

Uczniowie z Zespołu Szkół Elektrycznych skonstruowali łazika marsjańskiego. Było to możliwe dzięki pozyskaniu grantu od Fundacji ANWIL dla Włocławka w ramach konkursu „Uczę się z ANWIL”.

Czytaj więcej

Poezja śpiewana we Włocławku

05-06-2017

Od 26 lat Włocławek jest gospodarzem Finału Turnieju Poezji Śpiewanej – najważniejszej imprezy tego nurtu w Polsce. 9 czerwca w sali widowiskowej Centrum Kultury "Browar B" odbędą się dwa koncerty konkursowe. 22 młodych wykonawców z całej Polski, wybranych w kilkustopniowych eliminacjach wystąpi o godz. 17.00 i 19.00.

Czytaj więcej

Fundacja ANWIL dla Włocławka mówi „nie” wakacyjnej nudzie

30-05-2017

We Włocławku nie brakuje pomysłów na zapewnienie dzieciom oraz młodzieży aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w lecie. Przekonała się o tym Fundacja ANWIL dla Włocławka, która zorganizowała kolejny, wakacyjny konkursu grantowy. Wśród nagrodzonych przez nią - wsparciem finansowym na łączną kwotę niemal 200 tysięcy złotych - inicjatyw znalazły się półkolonie, warsztaty i zajęcia z animatorem, podczas których młodzi włocławianie będą uczestniczyć m.in. w kursach językowych, warsztatach teatralnych oraz malarskich.

Czytaj więcej

Program Badawczy „Młodzi Włocławianie dla Nauki – Nauka dla Środowiska”

29-05-2017

Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku „Vladislawia” zakończyła projekt partnerski z Kujawską Szkołą Wyższą we Włocławku popularyzujący nauki ścisłe wśród młodych ludzi pn. Program Badawczy „Młodzi Włocławianie dla Nauki – Nauka dla Środowiska”. Projekt współfinansowany był z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka w ramach konkursu grantowego „Uczę się z ANWIL

Czytaj więcej

Festyn Integracyjny „Bawmy się razem”

18-05-2017

Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 we Włocławku serdecznie zaprasza na Festyn Integracyjny „Bawmy się razem”, który odbędzie się 20 maja 2017r. w godz.10.00 – 15.00 na terenie placówki przy ulicy Wienieckiej 46. Festyn Integracyjny jest finansowany z grantu Fundacji „ANWIL dla Włocławka” w ramach III edycji konkursu grantowego.

Czytaj więcej

Konkurs "Wiedza i umiejętności"

15-05-2017

Ubijanie piany, obieranie jabłek czy rozpoznawanie zapachów to tylko niektóre z konkurencji konkursu "Wiedza i umiejętności" zorganizowanego przez Fundację Caietanus w ramach projektu „Kuchenne doświadczenia” finansowanego z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka.

Czytaj więcej

Piknik edukacyjny Z „Baczyńskim” do gwiazd

04-05-2017

Zespół Szkół nr 4 we Włocławku zaprasza na Kaliską 108 (plac przy szkole) na piknik Z „Baczyńskim” do gwiazd w sobotę 6 maja w godzinach od 15.00 do 19.00. Projekt jest finansowany z grantu Fundacji „ANWIL dla Włocławka” w ramach III edycji konkursu grantowego

Czytaj więcej