Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

II edycja programu "ANWIL pomaga" rozstrzygnięta

08-11-2017

Zakończyła się II edycja programu Fundacji ANWIL dla Włocławka na projekty wolontariackie zgłaszane przez pracowników ANWILU i skierowane do działających na terenie miasta Włocławka, gminy Brześć Kujawski, gminy Fabianki, gminy Lubanie i gminy wiejskiej Włocławek organizacji pozarządowych, placówek opiekuńczych, opiekuńczo-wychowawczych i wychowawczo-oświatowych, szkół oraz zespołów szkół, organizacji sportowych, ośrodków nauki, kultury i sztuki.

Czytaj więcej

Zapraszamy na kolejny seans Akademii Dokumentalnej

07-11-2017

W kolejnej odsłonie Akademii Dokumentalnej obejrzymy film pt. „Punkt krytyczny - Energia odNowa” w reżyserii Łukasza Bluszcza. Znajdujemy się w punkcie krytycznym. Nad Polską i resztą świata unosi się widmo powodzi, suszy, braku wody pitnej i żywności. Taką tezę stawia WWF.

Czytaj więcej

"Włocławscy milionerzy" gra inspirowana historią Włocławka

02-11-2017

Zapraszamy w niedzielę, 5 listopada, w godzinach 14: 00 -16: 00, do Starej Remizy przy ul. Żabiej na premierę "Włocławskich Milionerów", pierwszej gry planszowej inspirowanej historią Włocławka. Opracowanie i wydanie gry było możliwe dzięki dofinansowaniu Fundacji ANWIL dla Włocławka.

Czytaj więcej

Zmiana filmu prezentowanego w Akademii Dokumentalnej

26-09-2017

Ze względów technicznych zamiast zapowiadanego filmu „Obcy w raju” w dniu dzisiejszym pokazany zostanie holenderski dokument „Przeżyć: metoda Houellebecqa” oparty na manifeście autora „Cząstek elementarnych”. W rolach głównych – wielki francuski pisarz i amerykański rockman zafascynowani nawzajem swoją twórczością.

Czytaj więcej

Zapraszamy na kolejny seans Akademii Dokumentalnej

25-09-2017

Fundacja ANWIL dla Włocławka zaprasza na film, który jury prestiżowego festiwalu filmów dokumentalnych w Amsterdamie jednogłośnie uznało, „najważniejszym filmem o uchodźcach w 2016 roku”. „Obcy w raju” w reż. Guido Hendrikxa opowiada o zderzeniu marzeń z rzeczywistością, rozprawia się z mitem cudownej Europy, gdzie dla każdego czeka szansa na lepsze jutro.

Czytaj więcej

II edycja konkursu edukacyjnego "Uczę się z ANWILEM"

22-09-2017

Fundacja „ANWIL dla Włocławka”, w ramach II edycji konkursu „Uczę się z ANWILEM”, dofinansuje realizację projektów umożliwiających pokazanie uczniom praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu nauk ścisłych. Na wnioski organizacji pozarządowych, szkół, a także grup nieformalnych działających we Włocławku i gminach ościennych czekamy do 18 października. Budżet konkursu wynosi 150 tys. zł.

Czytaj więcej

II edycja programu dofinansowania wolontariatu pracowniczego „ANWIL pomaga”

13-09-2017

Celem programu jest dofinansowanie inicjatyw zgłoszonych przez wolontariat pracowniczy ANWILU. Wsparcie mają szansę otrzymać projekty skierowane do działających na terenie miasta Włocławka, gminy Brześć Kujawski, gminy Fabianki, gminy Lubanie i gminy wiejskiej Włocławek organizacji pozarządowych, placówek opiekuńczych, opiekuńczo-wychowawczych i wychowawczo-oświatowych, szkół oraz zespołów szkół, organizacji sportowych, ośrodków nauki, kultury i sztuki.

Czytaj więcej

Sprawdź, czy masz szansę na stypendium ANWILU

12-09-2017

Włocławska spółka z Grupy ORLEN, za pośrednictwem swojej fundacji korporacyjnej, ogłosiła kolejną edycję programu stypendialnego. Stypendia w roku szkolnym 2017/2018 czekają na prymusów z drugich i trzecich klas gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Mogą się o nie ubiegać najzdolniejsi, a przy tym zaangażowani społecznie uczniowie mieszkający we Włocławku, a także – po raz pierwszy – w Brześciu Kujawskim, Fabiankach, Lubaniu i gminie wiejskiej Włocławek.

Czytaj więcej

Zapraszamy na kolejny seans Akademii Dokumentalnej

11-09-2017

W kolejnej odsłonie Akademii Dokumentalnej obejrzymy film pt. Ziarno. Nieznana historia w reżyserii Jona Betza i Taggarta Siegela. Nasiona to jedna z najcenniejszych rzeczy na Ziemi. Te żywe zarodki to maleńkie kapsuły czasowe, które przechowują wiadomości z przeszłości naszej planety.

Czytaj więcej

Leśne wakacje bez granic

30-08-2017

Siedemdziesięcioro młodych włocławian aktywnie uczestniczyło w półkoloniach sfinansowanych z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka, które zorganizowała Fundacja Caietanus we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie i Nadleśnictwem Włocławek.

Czytaj więcej