Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Zapraszamy na kolejny seans Letniej Akademii Dokumentalnej

28-08-2017

W kolejnej wakacyjnej odsłonie Letniej Akademii Dokumentalnej obejrzymy film pt. „Zud” w reżyserii Marty Minorowicz. Zud to to czas, kiedy natura przejmuje kontrolę nad życiem ludzi i zwierząt. Jedenastoletni Sukhbat wraz z rodzicami żyje na mongolskim stepie. Nagły spadek temperatury powoduje masowe umieranie zwierząt należących do jego rodziny.

Czytaj więcej

Szanowni Państwo

10-08-2017

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 11 do 25 sierpnia biuro Fundacji będzie nieczynne. Zapraszamy 28 sierpnia.

Czytaj więcej

Sportowe sukcesy stypendystki Fundacji

09-08-2017

Klaudia Kazimierska, stypendystka Fundacji „ANWIL dla Włocławka” i biegaczka Vectry Włocławek zwyciężyła w biegu na 1500 metrów podczas 23. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Warszawie, będącej zarazem Mistrzostwami Polski juniorów, która odbyła się w ostatni weekend.

Czytaj więcej

Zapraszamy na kolejny seans Akademii Dokumentalnej

07-08-2017

W kolejnej odsłonie Letniej Akademii Dokumentalnej zapraszamy na film „Marina Abramović w Brazylii” w reżyserii Marco Del Fiolo. Marina Abramović, ikona sztuki współczesnej, po przeżyciu duchowego załamania wybiera się w podróż do Brazylii, gdzie ma nadzieję znaleźć odpowiedź na dręczące ją pytania.

Czytaj więcej

Zapraszamy na kolejny seans Akademii Dokumentalnej

31-07-2017

W kolejnej odsłonie Letniej Akademii Dokumentalnej zobaczymy film "Bez tytułu" w reżyserii Michaela Glowoggera. Będzie to ostatni film Michaela Glawoggera, dokończony przez Monikę Willi, jego wieloletnią montażystkę, która zmontowała nakręcony materiał, kierując się notatkami reżysera powstałymi podczas kręcenia zdjęć. Powstał w efekcie niespokojny obraz o ruchu, podróży, nieznanym spotkaniu z Innym.

Czytaj więcej

Szanowni Państwo

27-07-2017

Uprzejmie informujemy, że w dniu 28 lipca biuro Fundacji będzie nieczynne. Zapraszamy 31 lipca.

Czytaj więcej

Włocławek z klocków LEGO

24-07-2017

Budowanie Włocławka z klocków LEGO to kolejny projekt finansowany przez Fundację ANWIL dla Włocławka w ramach konkursu grantowego „Wakacje bez granic”. Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Ładowarka i Fundacji Ari Ari 30 lipca dzieci oraz młodzież z Włocławka samodzielnie zbudują swoje miasto z ponad 15 tysięcy klocków.

Czytaj więcej

Zapraszamy na kolejny seans Akademii Dokumentalnej

24-07-2017

W czwartej odsłonie Letniej Akademii Dokumentalnej zobaczymy film "Kraina oświeconych" w reżyserii Pietera - Jana De Pue.Kręcona przez kilka lat porywająca wizualnie alegoryczna epopeja o Afganistanie, ukazanym przez pryzmat nieznanej wcześniej prawdziwej historii. Obserwujemy spektakularne panoramy afgańskiego krajobrazu: żyzne doliny, przysypane kurzem stepy, ośnieżone majestatyczne szczyty Hindukuszu i Pamiru.

Czytaj więcej

Fundacja ANWIL (już nie tylko) dla Włocławka

19-07-2017

Mieszkańcy Brześcia Kujawskiego, Fabianek, Lubania i Gminy Włocławek będą mogli skorzystać ze wsparcia Fundacji ANWIL dla Włocławka. Decyzją Sądu Rejonowego w Toruniu organizacja rozszerzyła obszar działania o gminy ościenne, a także uzyskała status organizacji pożytku publicznego.

Czytaj więcej

Szanowni Państwo

17-07-2017

Uprzejmie informujemy, ze w dniu 28 lipca biuro Fundacji będzie nieczynne.

Czytaj więcej