Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Ciekawi świata z ANWIL-em

28-02-2018

Podczas ferii zimowych 84 młodych włocławian uczestniczyło w zajęciach pt. ‘”Ciekawi świata z ANWIL-em” zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 19. Każdego dnia odbywały się warsztaty z innego przedmiotu.

Czytaj więcej

IV edycja konkursu grantowego Fundacji pt. "Działajmy razem i uczmy się od siebie"

26-02-2018

Zapraszamy organizacje pozarządowe, szkoły oraz grupy nieformalne działające na terenie miasta Włocławka( gmina miejska i wiejska) i gmin ościennych - Brześcia Kujawskiego, Fabianek i Lubania do udziału w IV odsłonie konkursu grantowego.

Czytaj więcej

Przekaż 1% dla Fundacji „ANWIL dla Włocławka”

14-02-2018

Fundacja "ANWIL dla Włocławka" została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym 26 maja 2014 r. Jej głównym fundatorem jest ANWIL S.A., który szczególną uwagę przywiązuje do działań na rzecz dobra wspólnego. Fundacja wspiera szerokie spectrum projektów służących mieszkańcom Włocławka, gminy Brześć Kujawski, gminy Fabianki, gminy Lubanie i gminy wiejskiej Włocławek. Pomaga w realizacji przedsięwzięć n.in. z zakresu edukacji, ochrony zdrowia i środowiska, bezpieczeństwa, sportu, kultury i sztuki.

Czytaj więcej

Projekt ''E-świat - nauka w sieci” w Zespole Szkół Technicznych

29-01-2018

W Zespole Szkół Technicznych od stycznia do maja 2018 roku realizowany jest projekt „E- świat - nauka w sieci” w formie warsztatów, które mają pokazać młodym ludziom, że nauka może być „cool” i można się nią bawić.

Czytaj więcej

XIII Koncert Wielu Serc

23-01-2018

19 stycznia 2018 r. w Centrum Kultury Browar B odbył się XIII Koncert Wielu Serc. Był to wyjątkowy wieczór, pełen wzruszeń i ciepła, które zwykle towarzyszą podsumowaniu roku działalności Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną OLIGO oraz spotkanie podopiecznych Stowarzyszenia z darczyńcami wspierającymi ich terapię, rehabilitację, integrację społeczną i zawodową.

Czytaj więcej

Zapraszamy na ostatni seans Akademii Dokumentalnej

12-01-2018

W ostatniej odsłonie Akademii Dokumentalnej obejrzymy film pt. „Bobbi Jene” w reżyserii Elwira Linda. Bobbi Jene Smith to amerykańska tancerka o niebanalnym talencie, wizerunku i osobowości. W 2005 roku zdecydowała się wyjechać do Izraela, aby tańczyć w legendarnej grupie Batsheva Dance Company pod kierunkiem słynnego na cały świat tancerza i choreografa Ohada Naharina.

Czytaj więcej

Zapraszamy na kolejny seans Akademii Dokumentalnej

05-01-2018

W kolejnej odsłonie Akademii Dokumentalnej obejrzymy film pt. „Niemiecki życiorys” w reżyserii Christiana Krönesa, Floriana Weigensamera, Rolanda Schrotthofera i Olafa S. Müllera.

Czytaj więcej

Szanowni Państwo

20-12-2017

W dniach od 21 do 28 grudnia 2017 r. biuro Fundacji jest nieczynne. Zapraszamy 29 grudnia.

Czytaj więcej

Zapraszamy na kolejny seans Akademii Dokumentalnej

18-12-2017

Ostatni tegoroczny seans filmowy Akademii Dokumentalnej, to epicka opowieść o irracjonalnym stosunku do „Innego”. „Nie jestem twoim murzynem” jest filmową kontynuacją niedokończonej książki afroamerykańskiego powieściopisarza i eseisty, Jamesa Baldwina „Remember This House”, która miała być najważniejszym jego dziełem.

Czytaj więcej

Zapraszamy na kolejny seans Akademii Dokumentalnej

07-12-2017

W kolejnej odsłonie Akademii Dokumentalnej obejrzymy film pt. „Pre-crime. Inwigilacja 3.0” w reżyserii Matthiasa Heedera i Moniki Hielscher. „Pre-crime” (tłumaczone, jako przedstępstwo albo prewencja kryminalna) to termin ukuty przez pisarza science fiction Philipa K. Dicka i spopularyzowany w filmie Stevena Spielberga „Raport mniejszości”. Coraz częściej stosowany jest jednak w literaturze naukowej do opisu systemów karnych, zajmujących się przestępstwami jeszcze niepopełnionymi.

Czytaj więcej